19 December 2020

Zoom

Éric Toussaint: System zadłużania

Zapraszamy na spotkanie seminarium „Filozofia i ruchy społeczne”, w ramach Éric Toussaint wygłosi wykład zatytułowany „System zadłużania”.

Seminarium odbędzie się 19 grudnia 2020 (sobota) o godz. 11.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Link zostanie opublikowany w wydarzeniu przed spotkaniem.

Éric Toussaint – belgijski historyk i ekonomista. Rzecznik Komitetu na rzecz anulowania bezprawnych długów (CADTM), doradca rządów m.in. Ekwadoru i Grecji. W Polsce ukazała się jego książka (wraz z Damienem Milletem) „Kryzys zadłużenia i jak z niego wyjść. Audyt, anulowanie, alternatywa polityczna” (Warszawa: KiP 2012), a niebawem ukaże się „System zadłużania. Historia długów państwowych i ich nieuznawania” (Warszawa: KiP 2020).

Osoby zainteresowane otrzymaniem tekstu i linku do spotkania na adres e-mail prosimy o kontakt na adres: filozofiairuchyspoleczne at gmail.com.

Biorąc udział w seminarium „Filozofia i ruchy społeczne”, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Państwa danych przez Instytut Wydawniczy Książka i Prasa. Szczegółowa informacja nt. przetwarzania danych zostanie przekazana uczestnikom i uczestniczkom na początku spotkania.

Projekt “Filozofia i ruchy społeczne” jest realizowany we współpracy Zakładu Etyki WF UW, Szkoły Nauk Społecznych IFiS PAN, “Le Monde diplomatique - edycja polska”, Fundacji Instytut Wydawniczy „Książka i Prasa” oraz Fundacji im. Róży Luksemburg.

Fbk: https://www.facebook.com/events/493108641664488


Coming up

CADTM

COMMITTEE FOR THE ABOLITION OF ILLEGITIMATE DEBT

35 rue Fabry
4000 - Liège- Belgique

00324 226 62 85
info@cadtm.org

cadtm.org